معرفی محصول

گلیکولیک اسید یک آلفا هیدروکسی اسید (AHA) است. گلیکولیک اسید دارای کوچکترین مولکول ها در بین تمام آلفا هیدروکسی اسیدها است که به این اسید اجازه می دهد تا بهتر جذب پوست شود که همین عامل باعث می شود این ماده یک لایه بردار قدرتمند و در عین حال نسبتا ملایم باشد. اسید گلیکولیک پیوندهایی را که سلول های پوست را در کنار هم نگه می دارند را حل می کند و باعث سرعت بخشیدن به گردش سلولی می شود. در واقع، پوست شما می‌تواند سلول‌های مرده پوست را سریع‌تر از خود دفع کند. این اسید پوست شما را نیز تحریک می کند تا کلاژن بیشتری بسازد. کلاژن پروتئینی است که پوست را سفت، حجیم و الاستیک می کند. گلیکولیک یک مرطوب کننده است به این معنی که دارای توانایی شیمیایی برای جذب رطوبت به سمت خود است و رطوبت را به پوست تازه لایه‌برداری شده شما می‌کشد که در صورت استفاده صحیح، نه تنها پوست خشک را هیدراته می‌کند، بلکه از خطوط و چین و چروک‌های جدید نیز جلوگیری می‌کند.

کاربرد محصول

  • صنایع آرایشی و بهداشتی

این ماده به دلیل خواص منحصر به فرد خود، در صنایع آرایشی و بهداشتی به عنوان ماده ضد پیری و لایه بردار مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از دلایل اصلی استقبال از این ماده جهت لایه برداری مناسب از پوست، خاصیت مرطوب کنندگی و عدم خشک شدن پوست در زمان لایه برداری است که مانع از ایجاد آسیب های جانبی برای پوست می‌شود که در نهایت نیز با استفاده از آب به راحتی شسته شده و از سطح پوست پاک می‌شود.

  • صنایع غذایی

گلیکولیک اسید به دلیل خاصیت انحلال در آب، در صنایع غذایی نیز به منظور نگه دارنده محصولات غذایی مورد استفاده قرار میگیرد.

  • سایر صنایع

گلیکولیک اسید به دلیل دارا بودن محدوده مناسب pH و همچنین ویسکوزیته مطلوب در حالت محلول، در صنایع مختلف از جمله نفت و گاز، نساجی، دارویی به ترتیب به عنوان عامل پاک کننده، تثبیت رنگ و عامل محافظت از پوست مورد استفاده قرار میگیرد.

بازار محصول

بر اساس گزارشات بین المللی بازار مصرفی کربوکسی متیل سلولز در سال 2021 میلادی به ارزش 309 میلیون دلار رسیده است. همچنین مطابق با پیش بینی ها صورت گرفته بازار مصرفی آن سالانه با نرخ 7.7 درصد رشد می کند که در نتیجه آن در سال 2030 به ارزش 604 میلیون دلار می رسد.

شرکت آریانا و محصول گلیکولیک اسید

شرکت دانش بنیان انرژی آریانا در راستای بومی سازی دانش فنی و رفع نیاز کشور نسبت به مواد شیمیایی و پلیمری، با انجام مطالعات علمی و آزمایشگاهی دقیق، موفق به کسب دانش فنی تولید ماده گلیکولیک اسید(GA) جهت استفاده در صنایع آرایشی و بهداشتی شده است.